تبلیغات
رها پارس - سیبیل گذاشتن هم حساب وکتاب داره!
پنجشنبه 25 فروردین 1390

سیبیل گذاشتن هم حساب وکتاب داره!

   نوشته شده توسط: رضا شرافت پیما    نوع مطلب :عمومی ،

ادی مورفی، کمدین مشهور فیلم‌های آمریکایی را با سبیل پرپشت مشکی‌اش می‌شناسند که به صورت پهن وگوشت‌آلودش جلوه جالبی می‌دهد. در صف سبیل داران مشهور سینما و ورزش لابد آلپاچینو را هم به خاطر می‌آورید
.بعضی از آقایان معتقدند که بدون ریش و سبیل صورتشان تمیزتر به نظر می‌آید،ولی بسیاری از آقایان هم اعتقاد دارند که درست برعکس است و اندکی مو بر صورت، چهره‌شان را جذاب‌تر و مردانه‌تر می‌کند. در این مقاله قرار است به این سوال پاسخ بدهیم که چه سبیلی به صورت شما می‌آید؟..


اگر قصد دارید سبیل بگذارید و چهره جدیدی را تجربه کنید، حتماً پیش از گذاشتن سبیل این نکات را در نظر بگیرید؛ چون توجه به این اندازه‌ها به شما کمک می‌کند که بتوانید شکل سبیلی را که به شما می‌آید طراحی کنید و مدلی را برگزینید که چهره شما را جذاب‌تر و مردانه‌تر نشان دهد: طول متوسط دهان‌تان، اندازه بینی‌تان، فاصله میان لب بالا و بینی‌تان. این فاصله باید به اندازه کافی بلند و پر باشد، عرض میان گونه‌هایتان، شکل و عرض آرواره‌ها و چانه‌تان، پرپشتی و رشد موهایتان.
رنگ و جنس موهای سرو صورتتان و شکل سبیلی که تاکنون داشته‌اید و اینکه چه مدل‌هایی را می‌پسندید نیز مهم است. شاید برای اطرافیان‌تان بسیار مشکل باشد که ببینند شما در یک روز تغییر چهره زیادی داده اید.
ریش و سبیل و قیچی
بعضی از آقایان برای اصلاح ریش و سبیل‌شان به آرایشگاه می‌روند و به اصطلاح ریش و سبیل و قیچی را به دست آرایشگر مورد اعتمادشان می‌سپارند، ولی اگر شما قصد دارید در منزل سبیل‌تان را اصلاح کنید، باید یک نکته را همواره به یاد داشته باشید که وقت کافی برای این کار در نظر بگیرید چون در غیر اینصورت، سبیل‌هایتان لنگه به لنگه می‌شوند؛ به همین سادگی.
دو بخش اصلی در اصلاح سبیل وجود دارد که اگرآنها را رعایت کنید، به خودتان جلوی آیینه تبریک خواهید گفت. اول اینکه بدانید می‌خواهید سبیل شما چه طولی و اندازه ای داشته باشد و دوم اینکه بدانید می‌خواهید آنرا به چه شکلی درآورید. برخی از آقایان با یک قیچی تیز و شانه به سراغ سبیل خود می‌روند، ولی برخی دیگر ماشین‌های ریش‌تراشی و وسایل اصلاح مدرن را که در آگهی‌های بازرگانی دیده می‌شوند، ترجیح می‌دهند. 
8 نکته زیر سبیلی
1- پیش از اصلاح سبیلتان، لباس‌هایتان را با حوله ای تمیز و یا روکش پلاستیکی بپوشانید. حتما قبول دارید جدا کردن موهای ریز از میان لباس‌ها بسیار دشوار است.
2- مقابل آیینه بایستید. دقت کنید فضای حمام نورکافی داشته باشد تا ببینید به طور دقیق چه مناطقی از صورتتان و سبیل‌تان را باید اصلاح کنید و شکل دهید.
3- سبیل‌تان را به طرف پایین شانه کنید تا موها همگی در یک جهت مرتب شود و طول شان تقریبا یکسان باشد.
4- اول ازهمه طول سبیل‌تان را کوتاه کنید و قد آن را تنظیم کنید. این کار را با چیدن موها در بالای لب انجام دهید. فراموش نکنید موهای سبیل در جهات گوناگون رشد می‌کنند. شما باید موها را در تمام این جهات کوتاه کنید.
5- قیچی کردن موهای سبیل‌تان را با دقت از یک سمت تا سمت دیگر ادامه دهید تا همه‌ی موها اندازه یکسانی پیدا کنند.
6- باید کنترل کنید که اندازه و قد موهای سبیل شما در دو سمت دهان‌تان به یک اندازه باشد.
7- گاهی برخی از آقایان مدادهای رنگی آرایشی را برای پرپشت‌تر نشان دادن بکار می‌برند. این مدادها و یا پودرهای پرپشت نشان دهنده را از فروشگاه‌های عرضه لوازم بهداشتی آقایان تهیه کنید.
8- استفاده از ژل و موم هم می‌تواند سبیل شما را خوش‌حالت‌تر نگه دارد و کمک کند که شکل دلخواه‌تان را در طول روز حفظ کنید.
چه صورتی؛ چه سبیلی
. اگر صورت پهن و بزرگی دارید: به شما سبیل‌های پرپشت را پیشنهاد می‌کنیم.
. اگر بینی برجسته دارید: سبیل‌های متوسط تا پهن را به شما توصیه می‌کنیم تا برجستگی بینی‌تان را در نظر بیننده تعدیل کند.
. اگر صورتی بلند وباریک دارید: سبیل خیلی متوسط تا باریک، بهترین گزینه برای شماست.
. اگر دهان بزرگ و دندان‌های بیرون زده دارید: با ماشین ریش تراشی، سبیل تان را به شکل هرمی ‌یا مثلثی فرم دهید. مطمئن باشید به شما می‌آید.
. صورت‌های کوچک: سبیل‌های مثلثی کوچک مناسب شماست.
. دهان پهن بالب بالای برجسته: سبیل پهن یا سبیل‌های دسته دوچرخه‌ای و یا یک سبیل بزرگ دو شاخه پیشنهاد ماست.
. صورت گرد: اگر شما صورت گردی دارید که در میان آقایان کشور ما هم کم نیستند، باید بگوییم که سبیل‌های نیمه چهارگوش برایتان گزینه مناسب‌تری است.