تبلیغات
رها پارس - تصاویر عظیم ترین غار جهان كه می توان در آن با هواپیما پرواز كرد!

ماموریت اكتشاف در بزرگترین غار جهان در ویتنام همچنان ادامه دارد و در پی این عملیات تصاویر جدیدی از این جهان عظیم زیرزمینی منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، یكی از بزرگترین پدیده های طبیعی در جهان، غار "هانگ سون دونگ" در نهایت عظمت در پس جنگلهای انبوه ویتنام پنهان شده است اما تیمی از غارنوردان به كمك كشاورزان محلی همچنان در حال پیشروی در این غار عظیم بوده و تصاویر جدیدی را از اعماق این جهان زیر زمینی منتشر می كنند.
"هوارد و دب لیمبرت" زن و شوهری هستند كه از سال 2009 اكتشاف در این غار را آغاز كرده و به سرعت توانستند بخشهایی از این غار عظیم را بیابند كه نفوذ نور به داخل آن باعث شده بود درختان جنگل نیز درون غار راه یافته و در آن به رشد و نمو بپردازند.


محققان دانشگاه پوردو كه بخشی از تیم اكتشاف سال 2010 این غار را تشكیل می داده اند می گویند به راحتی می توان یك هواپیما را در میان بخشهایی از این غار حركت داد، البته بهتر است كسی چنین تجربه ای را آزمایش نكند!
بر اساس گزارش دیسكاوری، طول این غار تا به حال 6 هزار و 500 متر محاسبه شده و در بخشهایی ارتفاع آن به 200 متر و وسعت آن به 80 متر می رسد، به شكلی كه می توان آن را با یك شهر كوچك و یا با تالار اصلی شهر فیلادلفیا مقایسه كرد.

بر اساس گزارش دیسكاوری، در حالی كه در جهان غارهای طولانی تر و عمیق تری وجود دارند، ابعاد مسیرهای زیرزمینی غار "هانگ سون دونگ" این ساختار طبیعی را به عظیم ترین غار جهان تبدیل كرده و ركورد پیشین غار Deer را در جزیره بورنئو شكسته است.
در ادامه تصاویری دیگر از این غار را به نقل از نشریه دیسكاوری مشاهده می كنید: